Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Şirket Haberleri Multihead Weigher'ın Karakteristik Bileşimi ve Çalışma Prensibi
Etkinlikler
Bizimle İletişim
Şimdi iletişime geçin

Multihead Weigher'ın Karakteristik Bileşimi ve Çalışma Prensibi

2023-03-14

Son şirket haberleri Multihead Weigher'ın Karakteristik Bileşimi ve Çalışma Prensibi

 

 

 

Çok kefeli kantarla yeni tanışan birçok kullanıcı, çok kefeli kantarı pek tanımaz ve hatta çok kefeli kantarı ne için kullandığını bile bilmez.Bu amaçla, bugün çok kefeli kantarın ne olduğunu ve çok kefeli kantarın ilgili içeriğini ayrıntılı olarak tanıtmanız için.Çok kefeli kantarı daha iyi anlamanıza yardımcı olmayı umuyoruz.

 

 

Çok kafalı kantar nedir?

 

 

Çok kefeli kantar, tartı biriminin bir dizi bağımsız besleme ve boşaltma yapısından oluşur, kombinasyon ilkesini kullanan bilgisayar, otomatik optimum kombinasyon hesaplaması için birim yükü tartacaktır, paketleme için ağırlık kombinasyonunun hedef ağırlık değerine en yakın olanı elde edecektir. .Kombine terazi, şişirilmiş yiyecekleri, atıştırmalık yiyecekleri ve çeşitli yiyecek parçacıklarını tartmak ve paketlemek için çalışma platformuna yerleştirilir.Dikey paketleme makinesi, partikül paketleme makinesi, konveyör, yastık paketleme makinesi ve çok fonksiyonlu paketleme makinesi ile birlikte kullanılır.Otomatik paketleme sisteminin temel ekipmanlarından biridir.

 

 

hakkında en son şirket haberleri Multihead Weigher'ın Karakteristik Bileşimi ve Çalışma Prensibi  0

 

 

 

Çok kafalı kantarın kaynağı:

 

 

1970'lerde Japon Tarım Derneği, tartım şirketlerinden yeşil biberleri tartmalarını istedi.Japonya'da yeşil biber genellikle süpermarketlerde kantitatif ambalaj şeklinde torbalara paketlenir, eğer her yeşil biber kantitatif değeri 120 gram ise 120 gramı doldurmak çok zordur.Tek bir yeşil biberin ağırlığı daha ağır ve fark daha büyük olduğundan, tüketicilerin çıkarlarıyla daha az ilgili, daha çok işletmenin maliyetiyle ilgili.Geleneksel yol, manuel tartımdır, yani statik elektronik terazide tartılır, 115 grama kadar yeşil biberi tek tek ekleyin ve ardından eklemek için 5 gram yeşil biber bulmak neredeyse imkansızdır, bir tane almalısınız. 115 gramdan daha küçük yeşil biber ve daha büyük bir yeşil biber ekleyin.Ağırlık 120 gramdan çok fazla veya 120 gramdan az ise, yukarıdaki çalışmanın tekrarlanması gerekir, bu nedenle tartım verimliliği çok düşüktür ve hedef ağırlık (nicel değer) sonuçlarına yakın sonuçlar elde etmek zordur.Teknik personel uzun inceleme ve araştırmalardan sonra kombine tartım prensibini kullanarak yeşil biberin tartım problemini başarıyla çözdü.Bazı büyük gıda işletmeleri, onun belirlenmiş ekipmanı olacaktır.

 

 

Çok kefeli kantarın bileşimi:

 

Kombine terazinin temel bileşimi şu şekildedir: ana titreşim plakası, ana titreşim makinesi, hat titreşim plakası, hat titreşim makinesi, huni, tartım kovası, oluk, hazne (isteğe bağlı), step motor, sürüş panosu, modül dönüştürme cihazı, ana kontrol panosu .

 

 

Çok kefeli terazinin çalışma prensibi:

 

 

1. Malzeme, malzeme konveyörü tarafından depolama hunisine gönderilir.Malzeme önceden ayarlanmış yatay konuma eklendiğinde, depolama hunisinin yan tarafındaki elektronik göz algılar ve depolama hunisindeki malzeme seviyesi önceden ayarlanmış yatay konuma düşene kadar konveyörün beslemeyi durdurması için bir sinyal gönderir. ve sonra elektronik göz besleme sinyalini gönderir;

 

2. Depolama hunisindeki malzeme, ana titreşim plakasından malzemeyi hat titreşim plakasına eşit şekilde yapmak için ana titreşim makinesinin titreşimi yoluyla, hat titreşim plakasını beslemek için;

 

3.Hat vibratörünün titreşimi, malzemenin hat vibratöründen ve depolama için hazneye boşaltılmasına neden olur;

 

4. Tartım kovası son tartım ve boşaltma işlemini tamamladığında, malzemenin tartım için tartım kovasına girmesi için üst hazne açılır.Çıkış sinyali, kontrol cihazının ana kartına kurşun tel aracılığıyla iletilir.Anakarttaki CPU, her bir tartım kabının ağırlığını okur ve kaydeder ve ardından hesaplama, analiz ve kombinasyon yoluyla hedef ağırlığa en yakın tartım kabı kombinasyonunu seçer.

 

5. Besleme sinyaline izin verildiğinde, CPU, sürücüyü seçilen tartım kovasını açmaya başlatması için bir komut verir, malzeme oluk yoluyla hazneye veya doğrudan paketleme makinesine gönderilir ve besleme sinyali şuraya gönderilir: paketlemeyi tamamlamak için paketleme makinesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Granül Çok Kafalı Kantar Tedarikçi. Telif hakkı © 2020-2024 GUANGDONG TOUPACK INTELLIGENT EQUIPMENT CO., LTD . Her hakkı saklıdır.